Randevu Al

Kaş Dizayn

Zarar görmüş ve dökülmüş kaşlar için de yapılabilen bu uygulama, kişilerin sosyal hayatta kendilerini daha iyi ifade etmesini sağlar. 

Tasarım doğal kaş kalınlaştırma şeklinde uygulanarak cılız kaş görünümünü güçlendirilir. İnceltmek ve yüze uygun hale getirilmek istenen kaşlar için kıl çizgilerinin doğal bir görünümle sıkılaştırılması ve simetrik görünmesi sağlanır. Böylece 4D kaş tasarımı olarak ifade edilen, kişinin kendi kaşıymış gibi duran doğal kaş görünümü oluşturulur.

Kaş Dizaynı Nasıl Yapılır?

Yüz ile ilgili estetik işlemlerin en çok kadınlar tarafından yaptırıldığı bilinir. Kaş tasarımı kadın yüzü için de erkeklere oranla daha fazla yapılan işlemlerdendir.

Peki, kaş dizaynı nasıl yapılır? En iyi kaş tasarımı için öncelikle yüze uygun kaş planı oluşturulur. Taslak olarak kaş bölgesine bir kaş görüntüsü çizilir. Uygulamaya başlamadan önce ten ve saç rengine uygun pigmentler seçilir. Sonrasında kullanılan iğnelerle ve boyalarla oluşturulan taslağın içi doldurulur.

Tasarım bir mikroblading iğne yardımıyla yapılır. İlk iğneli uygulama sonrasında kaşa bir kez daha iğne yardımıyla boyama yapılır ve pigmentlerin deri altına işlenmesi sağlanır. İlk birkaç gün sonra kaşların üzerindeki fazla boya akarak ortaya tamamen doğal kaş görünümü çıkar.

Bütün bu tasarım süreci işlem öncesi lokal anestezi, kaş bölgesinin ölçülüp taslağının çıkarılması ve uygulama ile birlikte 3-4 saattir. Kalıcı kaş 6 ay ile 2 yıl arasında değişen süre ile kullanılabilir.